
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16877
Ext.Price$0.16877
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16877 | $0.16877 |
| 10 | $0.15055 | $1.50550 |
| 50 | $0.13430 | $6.71500 |
| 100 | $0.12255 | $12.25500 |
| 500 | $0.11183 | $55.91500 |
| 1000 | $0.10204 | $102.04000 |
| 3000 | $0.09566 | $286.98000 |
| 5000 | $0.08967 | $448.35000 |
